BMW 120d [E81 E82 E87 E88] MANHART MHtronik Diesel

MH1E8122152

Nowy produkt

Cyfrowy moduł silnika MHTronik przeznaczony dla BMW 120d [E81 E82 E87 E88] wraz z dedykowaną wiązką silnika, podpinaną do czujników i magistrali CAN. Podnoszący moc ze 163KM i 340Nm do 197KM i 410Nm [+34KM | +70Nm]. Moduł gwarantuje bezpieczny przyrost mocy i momentu obrotowego bez utraty fabrycznej gwarancji. Niemiecki produkt firmy Manhart Performance.

Więcej szczegółów

Opis

Przeznaczenie BMW 120d [E81 E82 E87 E88]
Parametry fabryczne 163KM, 340Nm
Parametry zmodyfikowane 197KM, 410Nm
Skład zestawu Moduł elektroniczny, dedykowana wiązka
Montaż Zapewniamy możliwość profesjonalnego montażu zakupionych podzespołów
Dostępność biuro@racingperformance.pl

Więcej informacji

Cyfrowy inteligentny moduł silnika wraz z dedykowaną wiązką wpinaną bezpośrednio pod wybrane czujniki silnika i magistralę CAN. Dzięki zastosowaniu wewnątrz modułu bardzo szybkiego procesora, jest on w stanie w sposób ciągły monitorować sygnał przechwytywany z wielu sensorów, analizować go w czasie rzeczywistym a także odpowiednio modyfikować. Zmodyfikowany sygnał przesyłany jest bezpośrednio do sterownika silnika (ECU). Całość skutkuje wzrostem mocy i momentu obrotowego.

Dzięki monitorowaniu na bieżąco głównych parametrów pracy silnika, moduł w inteligenty sposób modyfikuje sygnał by w bezpieczny sposób zwiększać moc i moment. Zaszyte w nim algorytmy nie pozwolą na zbytnie obciążenie silnika przy zbyt niskiej temperaturze roboczej lub przy zbyt niskiej jakości paliwa. Moduł jest dedykowany dla konkretnego silnika i skrzyni biegów, co gwarantuje bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie.

Montaż modułu nie wymaga przeprogramowania fabrycznej jednostki ECU. Montaż przebiega w sposób bezinwazyjny. Pozwala to zachować gwarancję fabryczną pojazdu. Sam proces instalacji jest wyjątkowo łatwy, szybki i w pełni odwracalny, co może mieć znaczenie w sytuacji, gdy jest to konieczne.  

Zapewniamy profesjonalny montaż wszystkich zakupionych u nas podzespołów. 

W wypadku instalacji modułów sterujących, w ramach usługi montażu, przeprowadzamy badania na homowni w celu określenia parametrów wyjściowych jednostki napędowej i kolejne w celu określenia ich przyrostu. 
Przy odbiorze pojazdu, otrzymacie Państwo pełną dokumentację przeprowadzonych modyfikacji.

Co wyróżnia MHtronik:

  • wysokiej jakości, solidna aluminiowa obudowa
  • instalacja plug&play
  • podłączenie do szyny CAN-BUS (silniki benzynowe) lub czujnika temp. spalin (EGT) (silniki diesel'a)
  • wymiana informacji pomiędzy MHtronik a samochodem następuje w ciągu milisekund
  • ciągły monitoring parametrów takich jak temp. płynu chłodniczego, oleju a także temp. spalin
  • algorytm bezpieczeństwa pozwaląjacy na rozwinięcie pełnej mocy tylko po osiągnięciu odpowiednich warunków

Uwagi:

Podane wartości przyrostów mocy i momentu są wartościami uśrednionymi. Ich mierzona wartość zależy od indywidualnych cech pojazdu takich jak: wyjściowe parametry silnika, rodzaj nadwozia, waga, konfiguracji kół i opon, srzyni biegów, zamontowanych dodatkowych elementów nadzwozia, itp.

Podobnie podane wartości przyśpieszeń i prędkości maksymalnych są wartościami średnimi. Testy dopuszczają błąd pomiaru na poziomie +/- 5%. 

MANHART i Racing Performance nie ponoszą odpowiedzialności i nie obejmują gwarancją uszkodzeń i awarii wynikajacych z nieodpowiedniego użycia modułu MHTronik.

8 innych produktów w tej samej kategorii: